Thread: Bundesliga
View Single Post
Old 24-04-2009   #34
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Bundesliga - najava 29. kola


Derbi meč 29. kola Bundeslige odigraće dva najpopularnija nemačka kluba, Bajern i Šalke. Ekipa iz Minhena uprkos promenljivim igrama ima sasvim realne šanse da odbrani titulu, dok gosti iz Gelzenkirhena igraju sve bolje i bodovi su joj potrebni u borbi za izlazak na evropsku scenu. Vodeći Volfzburg gostuje Kotbusu kojem gori pod nogama, dok je daleko teži posao pred Hamburgerom koji gostuje u Dortmundu. Tim sa severa Nemačke će posle eliminacije iz kupa pokušati da popravi utisak u duelu sa ekipom koja je u odličnoj formi i koja je pretrpela najmanje poraza u ligi.

Herta ide u goste Hofenhajmu koji je najveće razočaranje drugog dela sezone jer još nije zabeležila pobedu. Berlinski tim igra promenljivo, ali sigurno može do celog plena na ovom susretu. Štutgart protiv spokojnog Ajntrahta ide na petu uzastopnu pobedu, dok je Bajer domaćin poslednjeplasiranom Karlsrueu. U derbiju začelja Arminija gostuje u Menhengladbahu. Tim iz Bilefelda je nanizao četiri poraza, dok je Borusija u istom periodu osvojila samo bod.

Petak, 24. april:
20:30h Hofenhajm - Herta

Subota, 25. april:
15:30h Bajer Leverkuzen - Karlsrue
15:30h Bajern - Šalke
15:30h Borusija Dortmund - Hamburger
15:30h Hanover - Keln
15:30h Štutgart - Ajntraht
15:30h Verder - Bohum

Nedelja, 26. april:
17:00h Borusija Menhengladbah - Arminija
17:00h Kotbus - Volfzburg

Tabela: Volfzburg 57 bodova, Bajern i Hamburger 54, Herta 52, Štutgart 51, Šalke i Dortmund 46, itd.
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote