Thread: Serie A
View Single Post
Old 15-02-2015   #1032
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Italijanski fudbal opet potresaju afere oko namestanja.Ovog puta zrtva je trebao da bude mali klub kome bi bio sprecen ulazak u Seriju A po svaku cenu,ali na srecu istina je isplivala na povrsinu,a saopstenje tog kluba prenosimo u celosti:
ODGOVOR NA PROZIVKE LOTITA I MACALLIA!
Carpi F.C 1909. sa nevjericom i ogorčenjem je jutros čitao štampu i slušao audio datoteku, koja je po svemu sudeći orginalna i autentična, koja je objavljena na jednoj od vodećih nacionalnih novina! Potpuno neprimjerno, i uvredljivo za dostojanstvo integritet kluba, igrače, tehničko osoblje, menadžment, historiju i navijače našeg kluba, da na takav način jedan vlasnik klubova i osoba koja je član predsjedničkog odbora FIGC-a iznosi takve predrasude u vezi našeg kluba, samo zato što mi nemamo novca, kao neki velikani! Uznemirujuće je da član predsjedničkog odbora FIGC-a na takav način vrijeđa naš klub, našu transfer politiku i sve što je naš klub stvorio u dosadašnjem periodu!
Kao što ste čitali u medijima i jasno čuli na video zapisu, sramota je da neko ne zna da mi zapravo postojimo, mi smo mali provincijski klub, koji je osvojio četiri prvenstva u pet sezona, a počeli smo od amaterske lige! Naša ekipa zaslužuje poštovanje, kao što i mi svakog poštujemo, bez obzira da li su nam to protivnici. Mi smo iz jednog prekrasnog gradića, i uvijek ste dobrodošli kod nas, naše pristalice su sastavljene od mladih mladića, i mnogo žena koje sa svojom djecom dolaze na naš stadion i navijati. Serie B je za nas jedan divan trenutak i mi živimo san, naši igrači igraju srcem gospodine Lotito i Macalli, a ne parama!
U razgovoru ste pominjali i naše transfere. Mi dovodimo igrače shodno našim mogućnostima, vaša dva tima vrijede koliko naš tim zajedno sa stadionom uvažena gospodo! Mi ćemo se boriti, i pokušat ćemo izboriti promociju u Serie A! Možda vam nećemo donjeti ogroman novac od TV prava, ali nama je dovoljno samo da nas poštujete kao i druge klubove u Serie B i Serie A!
No, sada vam kažemo, u znak tog vašeg priznanja prema nama, nadamo se da će doći do sportske prave i da ured federalnog tužilaštva odraditi svoj posao kako treba i propisno vas kazniti. Carpi nije Juventus, Real Madrid, Bayern, Monaco, Carpi nema njihove pare, ali Carpi ima dušu, srce i prije svega ponos, šta god da se desi! To dobro upamtite gospodo, mi igramo i navijamo srcem, a ne parama!
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote