Thread: Rodrigo Palacio
View Single Post
Old 27-05-2012   #16
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

uuh ajd ukratko cu napiast sta su ga pitali i sta je rekao

Sta vas je prvo zateklo kad ste stigli ?

- Rukovanje sa Moratijem , cime mi je odma dao do znanja da sam dobrdosao i laknulo mi je .

Da li vam je otkrio zasto nije doslo do transfera proslog ljeta ?

-Nije mi trebao nista objasnjavati , ocigledno je bila sudbina da se desi ovako . Bilo je problema sa klubovima , ali ja sam bio spreman ostati jos godinuz u genovi . Bitno je da sam sada tu !

Da li ste razgovarali sa Stramaccionijem ??

- Naravno , bilo je lijepo nazvati ga u Indoneziji i cuti se sa njim . Pupi ( zanetti ) mi je poslao istog dana sms dok me milito zvao telefonom i pozelio mi srecu . Sjajan je osjecaj , svi ti ljdi blizu osjecaj kao da sam kod kuce . Djeluju kao porodica sto mi se veoma svidja !

Sa 30 g. , da li uzivate u prilici koj ste dobili ?

- Ne mogu traziti nista vise . Velika prilika koju dobivam u punoj zrelosti . Hvala bogu pa se sve zavrsilo odma, tako da mogu sada ici na odmor sa olaksanjem i da se vratim spreman i pun snage za narednu sezonu . Ja sebe ne limitiram , ali ne pitajte me koliko cu golova dati . Radije bi uradio sve potrebno da se izborim za mjesto u ekipi pa makar i samo djelio asistencije kako bi pomogao timu !

Il Principe je dosao u Inter u 30-oj godini ...

- Sto je za pohvalu . To asmo znaci da cu ga morati pitati koja je njegova tajna uspjeha . Ozbiljno, nezamislivo je da postignem golova koliko je on postigao u Interu, ali sigurno dacu sve od sebe . U genovi sam izjednacio svoj rekord od 19 golova sa jos 2 gola u kupu u totalu 21. Ali ipak bolje je da se ne bavimo racunicom .

Taj tvoj feeling kao da ste u reprezentaciji ?

- Nazalost , uvijek sam bio koristen kao alternativa za njega , ali na treningu smo uvijek igrali skupa , mada na terenu smo rijetko igrali .Diego i ja smo veoma slicni po karakteru : mirni i rezervisani sto je i razlog zbog kojeg se oduvijek dobro slazemo !

I ako dodje Lavezzi ?

- Inter bi onda dobio jednu zvijezdu ! Za mene bi bilo sjajno kad bi igrao sa Pochom . Upoznao sam ga u reprezentaciji i nas odnos je velicanstven . Nadajmo se da ne ode u Milan ili Pariz . Zanima me kako su mi moji novi prijatelji : ima ih mnogo , izmedju ostalih i Pazzini kojeg sam jos upoznao dok smo obojica bili u istom gradu ...

Interov moguci igrac Silvestre je takodjer u pregovorima sa Palermom sta mislite o njemu ?

- Sa Matiasom sam igrao u Boci . Veoma je jak i stamenit stoper , mislim da bi bio dobra kupnja !

Kad smo kod Boce , osvojili ste skupa mnogo u tom klubu !

- Upravo . Bilo je nevjerovatno i bili smo veliki sretnici sto smo to bili mi .

Takodjer postigli ste dosta vaznih golova ?

- Upravo tako , u kopa libertadoresu 2007e dao sam gol Gremiu u fnalu . Takdojer dao sam gol u svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu za 1 - 1 protiv dvojca neste - maldini , ali nazalost nedovojno za pobjedu !

Spremni ste za jos jedan derbi ?

- Da vidimo , hmm : Iskustva koja zasigurno mi ne nedostaju s ti derbiji . Igrao sam u Argentini najveci drzavni derbi izmedju Boce i Rivera , dok sam u Italiji igrao gradski derbi grada Genoe izmedju Genove i Sampdorie . Uvijek sam zivio za takve napete utakmice pune zara i borbe , da joj dodam uz argentini sam riveru uvalio het trik ( smijeh )

Objasnite jednu stvar : zasto ste toliko ljubomorni na vasu kikicu ?

- Ocigledno da je to neka sala , vjerovatno od strane Zannetija . Vec sam to govorio i oduzio se genovinim navijacima , odsada je vise ne zelim kratiti !

Ali otkuda ta prica o kikici ?

- Puki splet okolnosti , imao sam 18 kada sam krenuo do frizera da se osisam na kratko , ali tad je bio fazon ostaviti kikicu . Sto ce se uspostaviti da ce mi biti zastitni znak kroz karijeru ! Sad sam za mnoge '' Trenza '' ali ja sam Rodrigo i volim da me tako zovu !!

I koja je tajna '' Gambete '' ?

- Mnogi su mi govorili da zelim da oponosam Messija . To je apsolutno pretjerivanje ! Ja se samo maximalno trudim da dam sve od sebe u driblinzima kako bih sto prije stvorio visak u sto prirodnijem izdanju ...


E sad ovaj ostatak su ga pitali uvez sina njegove partnerice i kuce u argentini
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO

Last edited by ajdin; 27-05-2012 at 17:06.
ajdin is offline   Reply With Quote