Thread: Prvaci
View Single Post
Old 23-05-2015   #33
EL CUCHU 19
Allievi
 

Join Date: Nov 2012
Posts: 141
Default

Da,prošlo je cca 1825 dana od dana odnosno večeri kad sam u svom kafiću okružen novokomponiranim navijačima Bayerna urlao kada smo im zabijali ,a ovi me u čudu gledali.Jedini u crno-plavim bojama okružen jadovanima ,koji su mi na kraju ipak korektno čestitali ,popio sam na kraju zadnji bambus,otišao kući,zaspao k'o beba ,ujutro odoh na youtube i otvorih ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=tBs9JVDPla4

Volim i inače Ludovica Einaudi-ja, a u spoju s Mou-om ,ovo čini savršenstvo,sjećam se u pola 6 ujutro suze su mi same tekle i tek sam onda bio svjestan što smo napravili.



Inspiriran trijumfom evo šta sam napisao toga jutra nakon što je na najljepši način nagrađeno mojih do tada 25 godina navijanja za Inter:

Pogled iz kuta jednog fedeliste

May 23, 2010

Vjerujte, nikad nisam opuštenije dočekao neku utakmicu našeg F.C. I N T E R N A Z I O N A L E A, kao noćas, kamen koji nam je pao sa srca nakon trijumfa u Sieni i petog uzastopnog scudetta, nas je (bar mene ) doveo do takvog stanja svijesti da sam pomislio da nema T E O R I J E da bi nam profesor iz Setubala mogao “omanuti” i ne osvojiti ono što je u knjigama mudraca zapisano… a to je treći trijumf Intera u najjačem europskom klupskom natjecanju, a time i zaokruživši svoj trijumf, u kako sad izgleda ipak odlasku sa klupe crno-plavih iz Milana. Jose, želim Ti svu sreću, hvala na svemu šta si učinio, ostat ćeš zauvijek u mom srcu kao i u srcima milijuna navijača kojima srca kucaju za klub iz Lombardijske metropole…
Suze mi teku dok ovo pišem, slegle se emocije, sada u 5.47 ujutro – 8 sati nakon velikog trijumfa… 25 godina navijanja za ovaj po mnogo čemu P O S E B N I klub, isplatile su se u samo jednoj čarobnoj noći 22.svibnja 2010. kada je po meni ponajveća legenda Intera digla klempavca u svojoj 700. utakmici… Ovom prilikom, veliki naklon grande Javieru kojem ostaje samo 58 utakmica da “skine” još jednu legendu Giuseppe Bergomija sa čela najdugovječnijih igrača u svetom crno-plavom dresu.
Da ne bi ovo ispalo samo kao ODA velikom Portugalcu, bilo bi degutantno u ovom trenutku bilo koga od igrača izdvajati, ali ipak probat ću, zaslužili su dečki. Il Principe je samo stavio šlag na tortu truda cijele ekipe i svih dečki koji su nosili dres Intera ove sezone. U barcelonskoj vili broja 9 zasigurno je gledano ovo finale i zasigurno se vlasnik pita: “Da sam bio pametniji, mogao sam biti dio toga slavlja”… nikad nećemo znati… a u krajnjoj liniji, N I J E N I V A Ž N O… L A V Iz Douale Samuel Eto’o dobio je najveću satisfakciju za “cipelu” iz Barcelone osvojivši svoju treću… drugu uzastopnu titulu u Ligi prvaka, dokazavši koliku strast za pobjedom ima, pristavši čak i odigrati beka kad se to od njega tražilo, pristavši igrati drugu “puntu” iza Milita, žrtvovavši se za E K I P U. Kako izdvojiti nekoga u ovoj sjajnoj ekipi, Diego Milito – već sam se nebrojeno puta posipao pepelom ove sezone, što sam na dolasku Il Principe-a iskazao doduše malu skepsu, zbog igranja Argentinca u ipak malim klubovima Zaragozi i Genoi… skepticizam se doduše odmah rasplinuo već u onom trijumfu nad “rođacima” u pripremnoj tekmi u Americi… Sneijder je, neću ništa revolucionarno reći ipak najveće pojačanje, dobijeno po D I S K O N T N O J cijeni od 15 milijuna eura sa pretrpanog lagera diva iz Kastilje, mislim da će Massimo Moratti sa guštom dati Realu 3 milijuna eura bonusa koliko madridski klub dobiva na ime učešća Wesleya u osvajanju Interove Lige prvaka. Danas za opasku isti igrač vrijedi 35-40 milijuna eura. Lucio-Samuel, najjači stoperski par na S V I J E T U, Maicon, najjači bek svijeta, neuništivi Il Capitano… čovjek za kojim moje srce ipak najviše kuca Esteban Cambiasso El Cuchu, jučer meni osobno uz Milita najbolji na terenu, “Julione” – najbolji vratar svijeta Julio Cesar, koji mi je kidao živce, ispadanjem one lopte iz ruku protiv Siene u sudačkoj nadoknadi, jučer dokazao zašto je na T R O N U najboljih golmana svijeta… nije danas zaslugom “glumca ” Sergia Busquetsa bilo velikog borca Thiaga Motte, dečka kojeg smo i mi nerijetko na forumu krstili P A N J E M, a Thiago je procvao nakon Chelsea i bio jedan od ključnih kotačića u mehanizmu nazvanom G R A N D E I N T E R… sjetite se samo trenutka prije 4 mjeseca kada je Christian Chivu ostao ležati nakon sudara sa glavama sa Chievovim Pelissierrom… tko je mogao sanjati da će nakon takve teške ozljede Kiki odigrati finale Lige prvaka, znao je lisac Mou da će mu Chivu trebati pa ga je ipak zapisao na listu igrača za nastavak Lige prvaka u proljeće i to u trenutku kada se nije znalo kako će se odvijati oporavak Rumunja… sjetite se Gorana Pandeva i njegove agonije u Laziu, dobili ga džabe, omaleni Makedonac stigavši u siječanjskom prijelaznom roku ne prošavši pripreme ipak kroz sezonu pokazao neupitnu klasu i vjerujem tek iduće sezone vidjet ćemo pravog Pandeva… dobio je prednost u finalu u odnosu na enfant terrible-a Maria Balotellija, dečka o kojem imam svoje mišljenje, ali ga u ovom svečarskim trenucima ne mislim iznositi, ušao je u nastavku i Deki Stanković, borac bez mane i straha koji je dolaskom Moua u Inter bio predodređen za O T P I S ali Mou ga je motivirao i tražio od njega samo jedno, rekao mu je “Budi onaj iz Lazia”, i Deki je još uvijek tu, ne mogu zaboraviti i ostale dečke sa klupe, naše senatore dokapetana Ivana Ramira Cordobu i Marca Materazzija, koji je jučer dao talijanski štih finalu,bar na minutu, Toldonea, Muntarija i Marigu.
Uz Josea, čestitke idu i članovima stručnog štaba legendi Beppe Baressiju, Silvinhu, Rui Fariji… našim menagerima Branci i Orialiju… Kako će danas biti lijep dan kada ćemo mi Interisti diljem svijeta ponosno u svojim svetim crno-plavim bojama otići na jutarnju kavicu u svoj omiljeni kafe primajući čestitke sa svih strana za ovaj doseg vrijedan divljenja… 3/3… a još naravno nije K R A J, tek smo na 3/6…










Stavit' ću samo par slika mojeg ljubimca koji nije imao priliku doživjeti oproštaj koji zaslužuje igrač njegove veličine ,i na to u Interu sve mora biti sram.Drago mi je da je Leicesteru pomogao da ostanu u ligi...







Last edited by EL CUCHU 19; 23-05-2015 at 06:31.
EL CUCHU 19 is offline   Reply With Quote