Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2010/2011 > Liga prvaka

Liga prvaka Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za međunarodne utakmice

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 03-11-2010   #76
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by Barney Stinson View Post
ima smisla Dera,placemo za njim kad vidimo ko nam je sad na klupi...
Ti si znao za bolje rijesenje?
Quote:
Originally Posted by Huska View Post
dera ne prolazi zato sto ga treneri u engleskoj dupliraju, dok je kod nas Maicon u 9 od 10 duela bio 1na1 sa Baleom, a sa tako brzim igracem i tehnicki dosta potkovanim cisto sumnjam da moze bilo tko iz nase odbrane 1na1, dakle opet trener je kriv, jer znao je da mu po toj desnoj strani prijeti najveca opasnost, a on nije nista uradio po tom pitanju...
Sjeti se utakmice u Milanu, dok je bilo jos 4-0, usao Cordoba da pomogne Maiconu, pa sta si mogao vidjeti, obojicu ih coek pretrcao 3x. Kako kazu, ako vidis da ne mozes primirisati njegovoj glavnoj karakteristici, iskoristi ono sto znas najbolje, Zanetti je sporiji od Maicona pa sam ubjedjen da bi ga cuvao bolje - koliko se dalo primjetiti, Zanetti drzi distancu protiv trkaca, dakle ne ide on na njih nego ceka, i kad ovaj povuce loptu Zanetti se samo rotira za 180 stepeni i istupi jedan korak naprijed tako da lopta ostaje ispred njega, ovaj ovamo mu na ledjima. Druga, Zanetti ne gleda u igraca, vec u loptu, obratite paznju, dakle on nece ganjati njega kao sto je Maicon ispao kad je Bale tamo izasao u aut i trcao jer je znao da ga hoce tijelom oboriti - Zanettiju to prvenstveno ne bi mogao napraviti zbog distance.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea

Last edited by dera; 03-11-2010 at 11:52.
dera is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2010   #77
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post

Sjeti se utakmice u Milanu, dok je bilo jos 4-0, usao Cordoba da pomogne Maiconu, pa sta si mogao vidjeti, obojicu ih coek pretrcao 3x. Kako kazu, ako vidis da ne mozes primirisati njegovoj glavnoj karakteristici, iskoristi ono sto znas najbolje, Zanetti je sporiji od Maicona pa sam ubjedjen da bi ga cuvao bolje - koliko se dalo primjetiti, Zanetti drzi distancu protiv trkaca, dakle ne ide on na njih nego ceka, i kad ovaj povuce loptu Zanetti se samo rotira za 180 stepeni i istupi jedan korak naprijed tako da lopta ostaje ispred njega, ovaj ovamo mu na ledjima. Druga, Zanetti ne gleda u igraca, vec u loptu, obratite paznju, dakle on nece ganjati njega kao sto je Maicon ispao kad je Bale tamo izasao u aut i trcao jer je znao da ga hoce tijelom oboriti - Zanettiju to prvenstveno ne bi mogao napraviti zbog distance.
znaci Rafa je iz prve tekme mogao zakljuciti da Maicon nece moci sam protiv Balea i trebao je u ovoj utakmici da uradi nesto da ga zatvori...Zanetti i Maicon zajedno sigurno mogu udvojiti i zaustaviti i tri puta kvalitetnijeg igraca od Balea, ali problem je sto Zanettia nije bilo da pomogne Maiconu...e tu ja krivim Rafu, jer je on dpustio da Bale stalno ide 1na1 sa Maiconom, ono da se razumijemo ne opravdavam ja Maicona ovdje, ali koliko god je on kriv, kriv je isto toliko i Rafa, jer nije nista uradio da se Bale zaustavi...mogao je ako nista u poluvremenu da prebaci i Zanettia na desnu stranu sa Maiconom, a Muntari da radi ono stoje radio Zanetti do tada...pomagao na lijevoj strani i u sredini...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2010   #78
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

ma joj da je maicon igrao ono sto igra najbolje....bio ofanzivan nebi bale presao centra....al ne mi smo se povukli ko kukavice i maicon je igrao vise cb nego beka
pa vise je puta lucio otisao naprijed
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2010   #79
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Quote:
Originally Posted by hulle View Post
ma joj da je maicon igrao ono sto igra najbolje....bio ofanzivan nebi bale presao centra....al ne mi smo se povukli ko kukavice i maicon je igrao vise cb nego beka
pa vise je puta lucio otisao naprijed
kako god okrenes dodjes do toga da je Rafa kriv ...pa Maicon u ovih 15-ak sluzbenih utakmica nije imao isto toliko ubacaja i prodora...ajd mogu shvatit da protiv jacih ekipa i on mora vise pazit na odbranu ovo ono, ali i protiv onih najslabijih njega nije bilo naprijed, a to nije sve zbog slabe forme...ljudi moji on je nama bio motor ekipe kada su napadi u pitanju, a Rafa ga je zabetonirao u odbranu sa veoma malim broje izlazaka prema naprijed...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2010   #80
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Rafa je rekao da ce zatvoriti Balea, vjerovatno mu je Maicon rekao da ce ga cuvati.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2010   #81
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

ma sta vam je super je rafa postavio sve nego nasi igraci neznaju da igraju,maicon nezna da cuva snajder nezna nista....samo mi je cudno kako je ista ova ekipa kidala prosle sezone a sad sa velikim benitezom gubimo svaku drugu.....problem je do igraca za godinu dana su svi strunuli i propali verovatno....
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2010   #82
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
Rafa je rekao da ce zatvoriti Balea, vjerovatno mu je Maicon rekao da ce ga cuvati.
Moramo prosiriti ponudu emoticona.
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2010   #83
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

manciniju se sprema otkaz u engleskoj......mozda se vrati??? HAHAHAHAHAHAHA
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2010   #84
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
Rafa je rekao da ce zatvoriti Balea, vjerovatno mu je Maicon rekao da ce ga cuvati.
onda je Rafa ocito propustio prvo poluvrijeme sinoc...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2010   #85
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default

Po meni, Maicon je trebao da igra na poziciji Biabianya, a Zanetti na boku (s tim da Muntari pomaže pri čuvanju Balea). Takvim sistemom je zaustavljen jedan Messi, pa sam siguran da bi i Bale dobio mnogo manje prostora za manevar.

Maicon je ofanzivan bočni igrač koji najviše daje u ofanzivi, a ne defanzivi i staviti ga skoro na mjesto štopera je za mene neshvatljivo. Milito je trebao početi od početka iako nije bio potpuno spreman, ali sasvim je jasno bilo da je Milito opasniji u 5 min nego jedan Biabiany u čitavoj utakmici.

Isto tako, igrači i njihov stav počinje biti ozbiljan problem. Prošle sezone sam gledao Inter sa igračima koji doslovno ginu za klub i daju svoj maximum, ove godine ja to ne vidim. Igramo nešto atraktivniji fudbal, ali daleko ne konstantniji i daleko ne produktivniji.
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010   #86
necainter
Assistant coach
 
necainter's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Age: 28
Posts: 1,671
Send a message via MSN to necainter
Default

Da nas jedna drugorazredna ekipa onako ponizi i u prvoj i u drugoj utakmici,pa to kod Moua nije bilo.Prvi put ja sada strahujem da cemo se obrukat i necemo proci grupe u LS,sve zbog Beniteza!Za da nije Maicon kao pre,i da je najveca opasnost od Balea(nece sigurno Crouch da trci po strani u ubacuje)i ne nadje nacin kako da ga zaustavi,pa Mou bi to u toku meca uvideo i resio to!U Januaru,ja cekam prvo drugog trenera,pa tek onda pojacanja u vidu novih igraca.A na leto,Mourinho!
__________________
I kada gubis
Necu stati
T
ad' cu te voleti vise od sebe
E
h kada bi samo mogao znati
R
ado bih zivot dao za tebe

Nella Gioia E Nel Dolore Per L'Inter Eterno Amore!
necainter is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010   #87
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

pa gdje ces mijenjat trenea na pola sezone, pa to bi bilo ravno katastrofi, jer tko god da dodje nece uradit nista bolje od Rafe, zato sacekat kraj sezone i onda vidjeti gdje je Rafa bio u ovoj sezoni, sta je uradio i da li zalsuzuje da ostane na klupi, a to trazenje novog trenera nakon par losih rezultata ne vodi nikuda...to je i Morattiu jasno, pa sjetite se samo prije par godina kako je bilo kada je mijenjao trenere ko carape, a nigdje rezultata, a sada je njemu doslo iz guz*** u glavu, pa ima vise strpljenja sa njima...

ni meni se ne svidja(djelimicno) ovo sto Rafa radi, ali bolje i sa njim izdrzat do kraja sezone nego sada dovoditi nekog novog kome ce trebati pola godine da se uklopi i opet nista neces dobiti sa tim...vidit cemo kada se svi igraci vrate kako ce to izgledat, ipak i previse igraca fali...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010   #88
necainter
Assistant coach
 
necainter's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Age: 28
Posts: 1,671
Send a message via MSN to necainter
Default

U pravu si...ono je bilo uglavnom sto sam popizdeo xD
__________________
I kada gubis
Necu stati
T
ad' cu te voleti vise od sebe
E
h kada bi samo mogao znati
R
ado bih zivot dao za tebe

Nella Gioia E Nel Dolore Per L'Inter Eterno Amore!
necainter is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 21:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic