Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2010/2011 > Liga prvaka

Liga prvaka Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za međunarodne utakmice

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 22-03-2011   #1
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default Inter v Schalke 04


Tue, Apr 5 2011, 20:45

Prva četvrtfinalna utakmica izmedju aktualnog prvaka Intera i njemačkog Schalkea če biti odigrana na Giuseppe Meazzi samo 3 dana nakon velikog derbija sa Milanom.

Bez obzira na ishod derbija, naša ekipa mora da da sve od sebe u ovoj utakmici, koja če biti mnoogo teža nego što večina ljudi misli. Schalke jeste smatran kao najslabija ekipa među 8 četvrtfinalista, ali nijemci se neče predati bez borbe. Izbacili smo Werder, dva puta smo uništili Bayern i sada če cijela njemačka biti uz Schalke.

Ali nečemo ni mi biti bez motiva. Naravno, največi motiv je ulazak u polufinale, koji bi bio velik uspjeh. Ali tu je još nešto. Malo stariji navijači našeg kluba se verovatno sječaju da su Schalke i Inter odigrali veliku utakmicu, tj. finale UEFA CUP-a u 1997. godini, koju je nažalost dobio Schalke u kojoj je igrao i naš sadašnji kapiten Javier Zanetti.

Mislim da je sada, pravo vrijeme da se poravnaju stari računi

Sretno momci i Forza Inter!

P.S. Za ovu utakmicu bi več sigurno trebao biti spreman DIEGO "IL PRINCIPE" MILITO!
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #2
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Dobro, pobjedili nas na penale .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #3
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

ovu utamicu svakako treba poceti sa sva tri napadaca....i uopste ne ocekujem lagana prolaz..eto i prosle godine protiv CSKA pa su nas kuci namucili, jedva im dadosmo jedan go...a isto tako jedan go ne znaci nista za revans...
isti je salke ispratio valensiju iako sam mislio da ce ih valensija lagano izbaciti...
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #4
Forza_Grande Inter
First team
 
Forza_Grande Inter's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Location: RajvoSA
Posts: 384
Default

los je Schalke, ne bi trebali imati nikakvih problema mada liga prvaka - tu sve je moguce i treba biti maximalno skoncentrisan na utakmicu sto se tice nasih igraca i ne smiju ih podcijeniti

http://msn.foxsports.com/foxsoccer/b...schalke-04/548
Forza_Grande Inter is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #5
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Magatha nema, to je ogromna razlika - iako to neki ne smatraju. Slazem se, treba igrati kod kuce sa 3 napadaca, iako Raula ne smatram nekim napadacem kada ga cuvaju Andrea i Chivu, treba ici na prolaz odmah u prvom kolu.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #6
Rafael
Team star
 
Rafael's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Location: Zadar
Age: 34
Posts: 1,068
Default

Gol možemo primiti jedino našom pogreškom drugačije ne vidim.Slažem se doma,početi s 3 napadača.
Rafael is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #7
necainter
Assistant coach
 
necainter's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Age: 28
Posts: 1,671
Send a message via MSN to necainter
Default

Ni ja ne ocekujem laku utakmicu,ali sa Eto'om,Militom,Pandevom,Sneijder i Maiconom bi trebali resiti ovu utakmicu jos kod kuce,pa u gostima na rez.
__________________
I kada gubis
Necu stati
T
ad' cu te voleti vise od sebe
E
h kada bi samo mogao znati
R
ado bih zivot dao za tebe

Nella Gioia E Nel Dolore Per L'Inter Eterno Amore!
necainter is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #8
Fontolan
Primavera
 
Fontolan's Avatar
 

Join Date: Dec 2010
Location: Sarajevo
Posts: 105
Default

Kad je Inter u pitanju nema lake utakmice, barem su nas na to navikli, tako da i ovu posmatram tako.Mislim da je prednost što je S04 zamijenio trenera jer je Magath sigurno bolji stručnjak od Ragnicka pogotovo u ovakvim fazama takmičenja.Prolaz ne dovodim u pitanje.
Fontolan is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #9
Culé
Substitute
 
Culé's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo
Posts: 1,688
Default

Da je ostao Magath, Schalke bi imao šansu. Ovako, izgubiće 3 razlike.
Culé is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2011   #10
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Budemo li igrali zonal kao protiv Bayerna i Milana, Raul bi nas vrlo lahko mogao kazniti. Prolaz ne dolazi u pitanje, to je uslov za opstanak Lea na klupi, iako je dosta toga popravio po dolasku.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2011   #11
InteristaSA
Assistant coach
 
InteristaSA's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo
Age: 35
Posts: 1,082
Default

Kao uvijek ocekujemo laganu pobjedu..golovi na vrijeme.. poluvrijeme 2-0..sve idealno..al zaboravili ste da navijamo za Inter..znaci bice patnja do zadnje minute u revansu..u to sam ubjedjen..jedino pozitivno ovih dana poslije Milana je povratak MIlita..koji fali ovoj ekipi drasticno..napokon da ce biti neko pored Etoo-a da moze rijesiti utakmicu..Nemojte podcijeniti Shalke..ekipa u kojoj igra Raul se definitivno nemoze i nesmije podcijeniti..Onda Jurado koji je strasan igrac i vidjecete koliko ce nam problema praviti.zatim Farfan koji moze igrati gdje hoce..ima jos tu dobrih igraca,npr japanac onaj desni bocni..dobar igrac..samo gore dole ide.zaboravih Noyera pa taj sta brani to je strasno..znaci od 10 100% sansi on brani 7 najmanje garantujem.Ekipa koja dobije Lyon s 3 razlike i izbaci Valenciu trecu ekipu spanskog prvenstva definitivno zasluzuje respect!!
Nadam se da ce nasi naci inspiraciju i motiv poslije debakla od MIlana i da ce rijesiti sve u prvoj utakmici..jer ako se budu vadili u Gelzekirhenu bice za*ebano!!
__________________
InteristaSA is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2011   #12
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default

Tako je dera, ako ovo ne dobijemo, Leo če biti blizu odlaska na ljeto...Da me nečete sad napadat zbog toga što ču napisati, ali mislim da bi Moratti trebao na ljeto barem pokušati dovesti Guardiolu ili čak Ancelottija(ako se Mou vrati slučajno u chelsea ali prije če Mou otiči u City, ako ode iz reala uopšte), Villas Boasa, nebi se branio ni Capella, Van Gaala...

Pep je I sam rekao da se njegovo vrijeme u Barceloni ističe i sigurno če otiči najverovatnije na kraju sljedeče sezone, jer mu tada i ističe ugovor...

Istina, da Pep ima fenomenalnu ekipu, ali čovjek zna čitati igru i zna reagirati tokom utakmice za razliku od Leonarda...Kad je Barcelona dobila Reala sa 5:0, Pep je taktički dobio Mourinha, što nije mala stvar, dok je Leonardo ispao smiješno protiv Allegrija...

Leonardo je odradio odličan posao što se tiče samopouzdanja i motivacije ekipe nakon osvajanja klubskog SP-a, ali sve više sumnjam kako nema kvalitetu za velike stvari...

Ima potencial, ali Inter nije mali klub pa da čeka trenera da dobije iskustvo...

Hvala Bogu pa je otišao Magath, koji je stari lisac i znao bi pripremiti ekipu protiv Intera, dok je ovaj Rangnick ili kako več, mlad trener, koji je najviše postigao sa Hoffenheimom i koji če protiv nas i debitirati u CL...

Last edited by Grujinho; 03-04-2011 at 20:31.
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2011   #13
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

meni je svedno za ovu utakmicu, cak bih volio i da ispadnemo ako ce klupa ostati prazna na kraju sezone, bolje na vrijeme ispasti nego da se opet pocnem nadati nekom trofeju i taman kada bude trebalo najvise mi necemo moci i jebo te to...gdje si bio nigdje, sta si radio nista...sto ranije ispadnemo MM ce biti nezadovoljniji, a time je i odlazak bilaniste izvjesniji

asvedno mi ova LP nista ne znaci ako Scudetto nije uz nju...ako nista igrat cu na kladionici oba daju gol, valjda su nasi u stanju zabiti jedan, jer mi cemo primiti gol milion posto...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2011   #14
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Off-topic, Gruji:
Barcelona's Pep Guardiola quashes quit rumours after Villarreal victory - Goal.com
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2011   #15
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Pozvani na utakmicu

Portieri: 1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni;

Difensori: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 13 Maicon, 15 Andrea Ranocchia, 23 Marco Materazzi, 26 Cristian Chivu, 55 Yuto Nagatomo;

Centrocampisti: 5 Dejan Stankovic, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 14 Houssine Kharja, 17 MacDonald Mariga, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi, 29 Philippe Coutinho;

Attaccanti: 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev

Milito če početi utakmicu. Nadam se da če staviti Zanettija u vezu jer mi čvršče deluje i nema propuha kroz nju kad je on tamo. A na beka staviti Chivuja ili Nagatoma.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 22:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic