Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Opće diskusije > Novosti

Novosti Novosti vezane za Inter Milan

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 26-02-2011   #1
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default Presica Leonarda pred Sampdoriu



Leonardo na današnjoj presici pred utakmicu u Genoi sa Sampdoriom nije želio mnogo da priča o Ligi Prvaka :
„U srijedu smo poraženi,ali sada je na redu prvenstvo i tu samo trebamo nastaviti gdje smo stali.Najvažnije je da ostanemo koncentrisani na naš cilj u ligi,to se ne smije promijenit“.

„Ovo nije jednostavna utakmica,igramo na teškom terenu,što zbog atmosfere što zbog samog terena za igru.Samp je izgubila dosta važnih igrača i dosta je promijenjena i u igračkom kadru ali i u sistemu igre,ali sigurno da nisu izgubili duh koji su imali i koji ih je doveo do kvalifikacija Lige Prvaka“.

Sutra je i povratak Pazzinia na Luigi Ferraris gdje je proveo dvije odlične godine :
„Kod nas se vrlo brzo uklopio i u sisteme igre ali i u ekipu i to mu je vjerujem puno pomoglo.U Sampi je ostavio dubok trag,sutra se vrača tu i sigurno će biti dosta emocija,ali vjerujem da će se on znati nositi s tim i da će dati sve od sebe za ekipu“.

Nakon toga se govorilo o teškoj situaciji sa povredama,od kojih je posljednja ona Cambiassa :
„Danas ćemo odlučiti ko će putovati u Genou a ko ne.Iako se priča o velikim problemima sa povredama,ima i pozitivnih stvari,kao što je činjenica da su Motta,Ranocchia i Cordoba blizu povratka na teren.Ne znamo da li će biti na raspolaganju za sutra,ali neće još dugo pauzirati.Onaj od njih koji bude pozvan,to će biti zato što nema problema i što se situacija popravila u odnosu na onu od prije par dana.Vidjet ćemo dosta nakon današnjeg treninga.Cambiasso će,s druge strane,duže pauzirati“.

Učestale povrede ove sezone u Interu su ćesto izazivale rasprave u koje Leo ne želi da se upušta:
„Radi se o nečemu za što treba dosta vremena da se objasni,a ja nemam nikakvu namjeru da pričam o tome ko je u pravu.Mogu samo reći da se u ovoj sezoni dosta toga desilo.Bila je ovo turbulentna sezona,a to se može desiti mnogim ekipama.Kada imate sezonu bez problema sa povredama,uspijete ostvariti određene ciljeve,a kada se problemi sa povredama dese pokušate se sa tim nositi na najbolji način.Iskreno,povreda koje su se desile od kada sam ja tu (29.12) je bilo zaista puno,ne znam da li je to zbog pripremljenosti igrača,ali znam da se od igrača zahtjeva puno“.

Utakmica sa Sampdoriom je prva u nizu utakmica u kojima Inter nema pravo na kiks :
„Naredne tri ili četiri utakmice su jako važne jer će nam dati odgovor koje ekipe su u mogućnosti da se bore za scudetto.Ali mislim da će ovo prvenstvo biti neizvjesno do samog kraja,te da ćemo mi biti u borbi.Utakmica Milan – Napoli ?Ne vjerujem da će ovo kolo,odnosno ova utakmica puno toga promijeniti,čak i da se utakmica završi remijem“.

Na pitanje da li je ovaj period koji je ispred njega i Intera najteži otkako je došao Leo je odgovorio :
„Mislim da je najteže bilo kada sam tek došao,jer sam morao shvatiti sve,ekipu ali i ambijent oko ekipe“.

Komentar za Julia Cesara :
„Napravit će sebi problem ako svu krivicu preuzme na sebe,dosta puta je spasio ovu ekipu“.

Goran Pandev ?
„Vratit će se na nivo na kojem je bio“.

Coutinho ?
„On je veliki talenat,vrijeme je ispred njega i on će se uspjeti da se probije“.

Na kraju je Leonardo dao rizičnu prognozu što se tiče prolaska italijanskih ekipa u Ligi Prvaka :
„Proći će sve tri“!
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 07:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic