Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Igrači i uprava > Bivši

Bivši Bivši fudbaleri i uposlenici Intera

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 20-09-2012   #1
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default Marko Livaja

Zasluzuje svoju zasebnu temu. Cudi me da neko drugi nije napravio ranije.

Licne informacije
Datum rođenja
26 August 1993
Mjesto rođenja
Split, Hrvatska
Visina 1.83 m
Pozicija Napad
Klub
Trenutni Internazionale
Broj dresa
88
Juniorska karijera
2002-2005 GOŠK (KG)
2005-2008 Omladinac Vranjic
2008 Dinamo Zagreb
2008-2010 Hajduk Split
2011-2012 Internazionale

Mladi hrvatski nogometaš Marko Livaja (19) gradi svoj put prema prvoj momčadi milanskog Intera, a u međuvremenu mu stižu pohvale sa svih strana…

Za posljednju je u nizu zaslužan Marco Giampaolo, trener koji ga je prošle sezone vodio u Ceseni.

- Livaja je snažan igrač, odmah me impresionirao. Možda je i najmoćniji igrač 93. godišta kojeg sam trenirao. Ima temperament i osobnost. Ima samo 19 godina, a po karakteru je kao 30-godišnjak - izjavio je Giampaolo.

Na pitanje s kojim bi ga igračem usporedio, 45-godišnji je stručnjak odgovorio:

- Na koga nalikuje? Ja sam ga nazvao 'mali Rooney' jer je opasan poput njega pred vratima. Siguran sam da može još napredovati i postati vrlo snažan.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2012   #2
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

djes runi nisam te prepozna
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2012   #3
Rafael
Team star
 
Rafael's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Location: Zadar
Age: 34
Posts: 1,068
Default

Još bi samo dodao da je u Hrvatskoj neprepoznat od matičnog kluba Hajduka kao talent,a propustio ga je i Dinamo Zagreb ocjenivši ga kao igrača koji je u kadetima dominirao samo zbog svojih fizičkih karakteristika. Nadam se da će se hrvatski klubovi kajati zbog toga i da će izgraditi karijeru u Interu.
Rafael is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2012   #4
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

ima u livaji potencijala to je sigurno ! ima odlicnu gradju za jednog centarfora ... on ce sazriti sigurno u sasvim dobrog napadaca jer je on meni tip igraca slican militu
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2012   #5
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Pored odličnih fizičkih karakteristika (koje su veoma važne pogotovo za centarfora) i psihološki je veoma jak (ima 19 godina i ovo mu je prva sezona među seniorima a veću tremu ima Alvarez od njega). Iako je Longo veći talenat ja mislim da će bolju karijeru napraviti Livaja, upravo zbog gore pomenuith osobina. Srećno im obojici i nadam se da će postati zvijezde kod nas a ne negdje drugo.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2012   #6
mourinho
Substitute
 
mourinho's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Location: BiH
Posts: 1,297
Default

Dobar je Livaja, odličan go, to je dobro za samopouzdanje. Oo što napisa Rafael se definivno dešava svim klubovima u ex Yu. Eto primjera i Stevanovića, u Srbiji nije mogao igrati ni za OFK Beograd Koji su to levati....
__________________
"I would have loved to have been a fly on the wall at that moment when [Javier] Zanetti lifted the Champions League so I could have enjoyed the spectacle at his [Ibrahomovic's] house."
Gianluca Pagliuca
mourinho is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2012   #7
nrzr_shp
Primavera
 
nrzr_shp's Avatar
 

Join Date: Feb 2011
Location: Zagreb
Posts: 252
Default

http://www.index.hr/sport/clanak/liv...ca/638240.aspx
Članak za najezit se... Sretno Marko!!!

Last edited by nrzr_shp; 22-09-2012 at 11:16.
nrzr_shp is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2012   #8
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Svi su u Interu bili vrlo zadovoljni onim što je prezentirao Livaja, pa tako i igračka legenda kluba, 39-godišnji Javier Zanetti.

- Svaka mu čast, meni je baš lijepo gledati kako "raste" i kako se probija u prvu momčad. On je naša velika nada iz mlade škole i vjerujem da je ovo tek njegov početak - rekao je Zanetti i dodao:

- Uvjeren sam da je ispred njega velika karijera. Koliko je nadaren dokazao je i u ovom meču protiv Rubina. Dajemo mu podršku u svakom pogledu, a on brzo uči i napreduje.
--
Hvala Misteru (op.a. trener) što mi vjeruje. Znamo se vrlo dobro, dok sam bio u juniorskom pogonu. Zna što može dobiti od mene, a i pravilno me uputio prije utakmice. Oslobodio me svojim riječima, rasteretio i bilo je lijepo - rekao je za La Gazzettu dell Sport hrvatski nogometaš i nastavio:

Jako sam sretan zbog domaćeg pogotka. Mislim, imao sam prilika zabiti i više, ali silno sam i ovako zadovoljan. Ipak, nismo dobili i zbog toga ostaje žal. Potpuno sam u službi momčadi i samo me zanimaju pobjede Intera. Zato sam u mislima već okrenut prema ogledu Serije A protiv Siene. Protiv Rubina je bilo dobrih i loših dijelova, na kraju smo uzeli bod, što je možda i najpošteniji rezultat - zaključio je Livaja.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2012   #9
mourinho
Substitute
 
mourinho's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Location: BiH
Posts: 1,297
Default

Quote:
Originally Posted by nrzr_shp View Post
http://www.index.hr/sport/clanak/liv...ca/638240.aspx
Članak za najezit se... Sretno Marko!!!
"Mnogi su mi iz Hajduka govorili da nisam, niti ću ikada biti igrač za Hajduk..."
Tipično provincijsko razmišljanje na našim prostorima.... Normalno da nije za Hajduka, već za Intera...
Tako i Nastašić nije za Partizana, al jeste za Citija...
__________________
"I would have loved to have been a fly on the wall at that moment when [Javier] Zanetti lifted the Champions League so I could have enjoyed the spectacle at his [Ibrahomovic's] house."
Gianluca Pagliuca
mourinho is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2012   #10
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

ista prica kao i za dzeku !! kloc nesposoban stoji ko greda ni za sta nije pa eno ga gdje jeste i sta jeste
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2013   #11
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Mladi hrvatski reprezentativac Marko Livaja izbačen je iz prvog tima Atalante zbog napada na Ivana Radovanovića.

Kako prenose italijanski mediji, on je na treningu kluba iz Bergama udario srpskog reprezentativca.
U zvaničnom saopštenju Atalante navodi se da je Livaja suspendovan zbog preterane reakcije prema saigraču i da neće konkurisati za meč protiv Juventusa koji se igra u sredu, ali se ne navode drugi detalji.
Livaja je zimus došao u Atalantu na pozajmicu iz Intera, a prema informacijama sa Apenina ovo mu je već druga suspenzija zbog sukoba sa saigračima, zbog čega klub razmišlja da ga odmah na leto vrati u Milano, iako je prvobitno dogovorena saradnja na 18 meseci.
dera is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2013   #12
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Da se onda tuce s Kuzmanovicem hahahahaha
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2013   #13
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

- Posle jednog duela na treningu, on mi se uneo u lice. Kada sam pokušao da se odmaknem i okrenem od njega, pesnicom me je pogodio u vilicu. Sreća da sam bio okrenut, jer da me je udario u nos, sigurno bi ga polomio – kaže Radovanović, koji je bio potpuno zatečen ovakvom reakcijom hrvatskog fudbalera.

A i kako ne bi, kada je upravo Radovanović bio najzaslužniji što Atalanta ranije nije suspendovala Livaju. Pre mesec dana Hrvat je se na treningu drsko obratio treneru, čak je i pokušao fizički da se obračuna sa njim. Tada je pet, šest prvotimaca Atalante zahtevalo da se odstrani iz ekipe, ali je srpski reprezentativac stao u njegovu odbranu sa željom da se pomogne mladiću i da se razgovorom eliminišu nepristojni maniri.

- Ne znam šta mu se dogodilo. Meni zaista nije bitno da li je neko Srbin, Hrvat ili neke treće nacionalnosti. Prihvatio sam ga kao najrođenijeg. Vozio ga na treninge i vraćao kući, iako živim na potpuno drugom kraju grada. Pričao mu i savetovao ga da smiri narav, da pokuša da sve to pretoči u pozitivnu energiju i da se fokusira na teren, jer što se fudbalskih kvaliteta tiče, zaista je fantastičan, ali karakterno i ljudski je očigledno ispod svakog kriterijuma. Nisam mogao da verujem kada sam ga video da mi se smeje, dok sam krvavog lica išao u ambulantu. Stvarno sam se razočarao. Takvim osobama nije mesto u fudbalu – ističe Radovanović.

Uprava Atalante odlučila je da posle incidenta suspenduje Livaju i da ga ovog leta vrati u Inter, odakle je zimus došao na pozajmicu.
dera is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2013   #14
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Može natrag.Da i ove naše netko malo prodrma na treningu.Ne bi im škodilo.
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!


SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2014   #15
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Livaja je prošle nedjelje u sklopu 25. kola Serie A protiv Udinesea odbio sudjelovati u zagrijavanju. Rezultiralo je to privremenim izbacivanjem iz momčadi, a čini se da bi najnoviji nestašluk mogao imati i dalekosežnije posljedice. Spominje se tako po talijanskim medijima da se u Atalanti i Interu, klubovima koji su suvlasnici Livajinog ugovora, žele riješiti hrvatskog napadača i da ga namjeravaju prodati na ljeto. Veliki su interes još u siječanjskom prijelaznog roku pokazali Catania i Lazio, ali se transfer nije realizirao.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 15:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic