Thread: Claudio Ranieri
View Single Post
Old 22-09-2011   #17
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Zadovoljan novim poslom
Ranieri: Sretan sam i ponosan!

Novi trener milanskog nogometnog kluba Intera, Claudio Ranieri, dao je svoj prvi intervju od potpisivanja dvogodišnjeg ugovora s talijanskim divom.
Claudio Ranieri

"Jako sam ponosan što sam ovdje", započeo je Ranieri.

"Ponosan sam i sretan što me predsjednik Moratti nazvao. Prvi put sam upoznao čovjeka dok još nije bio predsjednik Intera kada sam došao gledati dvoboj na San Siru između Milana i Intera", rekao je Talijan.

"Uvijek nastojim dati sve što mogu ekipi koju vodim. Kada se obavežete nekom klubu to je ono što se podrazumijeva. Inter je ekipa koja u posljednjih nekoliko sedmica nije imala previše razloga za zadovoljstvo. Ali, vjerujem da ova ekipa ima karakter koji će ih vratiti starim navikama pobjeđivanja" rekao je Ranieri.

Vjeruje se da će Ranieri odustati od taktičkih eksperimentiranja kojima je njegov prethodnik Gasperini bio vrlo sklon.

"Vjerujem da postoji nekoliko tipova trenera. Ja sam jedan od onih koji ne vjeruje da postoji jedna pobjednička taktika, već da postoje igrači pobjedničkog mentaliteta koji uz pomoć trenera i njegovih pomoćnika čine pobjedničku formulu", zaključio je Ranieri.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote