Thread: Claudio Ranieri
View Single Post
Old 27-02-2012   #40
Anais
Allievi
 
Anais's Avatar
 

Join Date: Mar 2010
Location: Sarajevo
Posts: 204
Default

Situacija Claudija Ranierija dostiže svoj vrhunac (mada to mislimo nakon svakog novog poraza), trener Intera je zaista na rubu. Na Sky-u je rimski stručnjak, dosta nervozan za razliku od ostalih intervjua, pokušao objasniti poraz od Napolija.

Još jedan poraz je na kontu:
"Izgubili smo mnoge utakmice, ali imamo želju, energiju i motivaciju za povratak pobjedama. Bila je ovo posebna utakmica, znali smo da će nas Napoli agresivno napasti, nošen entuzijazmom pobjede nad Chelseaom, htjeli smo učiniti isto, ali nismo uspjeli. Sada moramo ponovo početi zabijati, ovo je zaista crn trenutak: Pazzini je imao onu strašnu šansu, ali nije uspio pogoditi, zaista šteta, jer dobili smo glupi gol iz kontranapada rođenog nakon naše pogreške i nakon toga smo ih stisnuli, ali bezuspješno."

Što bi učinio Ranieri da je predsjednik?
"Zaista super-inteligentna pitanja... Ne znam, pitajte predsjednika, ne mene. Ja kažem: potvrđujem Ranierija 100% jer Ranieri nije ništa kriv i mora nastaviti. Ja nisam predsjednik."

Znači, ostavka ne dolazi u obzir?
"Zašto bi morao napravit korak unazad? Jasno mi je da imam mnogo sponzora po tom pitanju, ali zašto bi trebao to učiniti? Vi morate postaviti pitanje meni, ja ne mogu odgovarati u ime predsjednika. Ne razumijem zašto očekujete da ja napravim korak unatrag? Ne namjeravam dati ostavku jer vjerujem u ove dečke, u ovu ekipu, i danas smo se borili i ne odlazim."

Bergomi je začuđen taktičkim izmjenama na poluvremenu:
"Postoje poteškoće, a ja pokušavam izvući uvijek najbolje. Vidio sam da su nas napadali po krilima i zato sam promijenio na poluvremenu, izašli su Forlan i Sneijder koji su u Marseilleu dali sve: uspjeli smo, ali onda primiš gol na onaj način i sve završi."

Marocchi se postavlja u ulogu asistenta i predlaže mix senatora i klinaca:
"To je jedna od solucija. Želiš doći raditi sa mnom (smijeh, op.a.)? Postoje dobri periodi i loši periodi. Prošli smo kroz ovu crnu veljaču, srećom, završila je. Odradili smo od Napolija do Napolija, nadajmo se da je ciklus završen i da možemo započeti novi. Ovi dečki su fantastični, na treningu i svugdje. Izvući ćemo se, utakmicu po utakmicu."

Gdje je završio Inter?
"Ovo je tranzicijska sezona, sada se moramo vratiti pobjedama i golovima."

Što očekuje sada Ranieri?
"Ništa, nastavljam ići naprijed."
__________________
||||||18||||||
Anais is offline   Reply With Quote