Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Fudbal > Nacionalna takmičenja

Nacionalna takmičenja Ovdje možete razgovarati o selekcijama, njihovim takmičenjima itd.

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 13-08-2009   #61
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Ma dobar je Djavolic
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #62
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Kranjčar novi selektor Crne Gore



Dilema je konačno riješena – poslije gotovo dva mjeseca nagađanja oko imena novog selektora fudbalske reprezentacije Crne Gore, danas je za nasljednika Zorana Filipovića imenovan hrvatski stručnjak Zlatko-Cico Kranjčar.



- Počastvovan sam što sam bio jedan od kandidata za mjesto selektora Crne Gore i što smo na kraju uspostavili saradnju. Svjestan sam da se očekuje puno, da se očekuje da Crna Gora napravi rezultat. Prihvatio sam poziv predsjednika Savićevića i izazove koji su pred nama dočekujem sa velikim entuzijazmom - rekao je Kranjčar na današnjem predstavljanju u prostorijama FSCG.

Hrvatski trener je potpisao dvogodišnji ugovor sa Fudbalskim savezom Crne Gore (FSCG), a kao glavni zadatak istakao je unapređenje igre i rezultata “hrabrih sokola”.



- Naš zajednički cilj je da u narednom periodu napravimo korak više u odnosu na ono što je reprezentacije Crne Gore napravila do sada. Upoznat sam sa kvalitetima ekipe, napravili smo plan rada i potrudićemo se da ostvarimo najbolji mogući rezultat – kazao je Kranjčar.

Kranjčar je istakao da je njegov prethodnik Zoran Filipović ostvario kvalitetne rezultate. Prvi radni zadatak novog selektora očekuje već u nedjelju, kada će zajedno sa predsjednika FSCG-a Dejanom Savićevićem i generalnim sekretarom Momirom Đurđevcem prisustvovati žrijebu kvalifikacionih grupa za odlazak na Evropsko prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini.

- Poslije žrijeba u Varšavi odredićemo ciljeve u kvalifikacionom ciklusu. Svjestan sam da se od mene očekuju mnogo bolji rezultati, nego u prethodnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, bez obzira kakva grupu dobili na žrijebu u Varšavi. Možemo mnogo da uradimo da crnogorski fudbal napravi korak više – kazao je Kranjčar.

Upitan da li bi volio da u kvalifikacijama za protivnika dobije reprezentaciju Hrvatske, Kranjčar je odgovorio potvrdno.

- Volio bih, zašto da ne. Mislim da bi imali šansi u duelima sa Hrvatskom, jer su ekipe sličnih kvaliteta – rekao je Kranjčar.



Kranjčar je kazao da će reprezentacija pod njegovim vođstvom igrati fudbal koji će donositi rezultat.


- Težim napadačkom fudbalu, ali on zahtijeva i taktičke obaveze. Igraćemo ofanzivniji fudbal, ali će rezultat biti u prvom planu. Kvalitet igrača na listi koju sam vidio to obećava - rekao je Kranjčar.

Novi selektor Crne Gore je naglasio da će zahtijevati da igrači u svakoj utakmici pružaju maksimum i da zna da za to poseduju kvalitet.

- Igrači moraju biti svjesni da nose grb jedne zemlje. Zahtijevaću na svakoj utakmici da odigraju najbolje za interes Crne Gore, jer ako igraju dobro u svojim klubovima mogu i za reprezentaciju – kazao je Kranjčar, koji će na klupi reprezentaicije Crne Gore debitovati 3. marta u prijateljskoj utakmici protiv Makedonije.



Predstavljajući Kranjčara, predsjednik FSCG Dejan Savićević naglasio je da je malo i njegovom greškom zakašnjeno sa promocijom novog selektora.

- Radili smo, pregovarali, dogovarali ali smo našli selektora koji ima puno iskustva za naredni ciklus koji nas očekuje, jer je uspio da se sa Hrvatskom kvalifikuje na Svjetsko prvenstvo 2006. godine. To nam je bio jedan od glavnih motiva da se odlučimo za njega, jer je jedno biti trener u klubovima, a drugo biti selektor. Saradnja je dogovorena na dvije godine. Nadam se da će biti duža i da ćemo napraviti za stepenicu više od prošlih kvalifikacija – rekao je Savićević.



Biografija

Zlatko Kranjčar je igračku karijeru počeo u Dinamu iz Zagreba, timu čije je boje branio od 1973. do 1983. godine kada je prihvatio ponudu bečkog Rapida.

Za Dinamo je odigrao 556 utakmica i postigao 99 golova, što je aktuelni klupski rekord u obje kategorije. U dresu zagrebačkog kluba osvojio je titulu prvaka Jugoslavije 1982. godine i dva puta podigao trofej namijenjen pobjedniku Kupa. I u Austriji je ostavio dubok trag, osvojivši dva šampionata, tri nacionalna Kupa i tri Superkupa. Igračku karijeru završio je u dresu Sent Poltena. Bio je standardan član omladinske i mlade reprezentacije Jugoslavije, a debi u dresu seniorske reprezentacije ostvario je u januaru 1977. godine protiv Kolumbije. Za “A” selekciju Jugoslavije odigrao je 11 utakmica i postigao tri gola. Bio je kapiten Hrvatske u prvoj zvaničnoj utakmici ove zemlje protiv Sjedinjenih Američkih Država, a u dresu “vatrenih” odigrao je dva meča i postigao jedan gol.



Trenersku karijeru počeo je u Segesti, nakon koje je vodio vodio klubove iz Hrvatske, Austrije, Egipta, Slovenije, Ujedinjenih Arapskih Emirata i Irana. Najveće upsjehe u klupskom fudbalu ostvario je na klupi Dinama sa kojim je osvojio dva prvenstva i dva Kupa Hrvatske, te na klupi Zagreba kojem je donio jedinu titulu prvaka Hrvatske u preko vijek dugoj istoriji kluba. Kranjčar je 2004. godine imenovan za selektora Hrvatske koju je već u prvom pokušaju odveo na Svjetsko prvenstvo bez poraza u kvalifikacijama. Na klupi Hrvatske ostao je do 2006. godine kada ga je nakon Svjetskog prvenstva u Njemačkoj zamijenio Slaven Bilić.
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #63
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

dosla cica na kolica
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #64
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Zadovoljan sam jer su se pominjala imena poput Jokanovica i jos nekih..ovo je ispalo kao kec na 10-ku
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #65
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

A nisam ja nesto siguran da ce vam on dobar bit, kad se samo sjetim da modric i eduardo nikako nisu igrali '06, pa oni njegovi izleti u iran ovo ono i odmah ga nogiraju.
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #66
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Coek ima rezultate iza sebe
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #67
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default

Cico bi vam mogao biti dobar izbor, samo mu nedajte bocu
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #68
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

ajmo sad dogovorit jednu prijateljsku izmedju BiH i CG sa novim trenerima...isto kao u rukometu

ajd mozda on uspije konacno iz mirka izvuc ono najbolje za repku
Huska is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #69
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Quote:
Originally Posted by Zlatan_ View Post
Cico bi vam mogao biti dobar izbor, samo mu nedajte bocu
Nijesam znao da pije
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #70
Artband
Substitute
 
Artband's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Niksic,ali Beograd trenutno
Age: 33
Posts: 334
Send a message via MSN to Artband
Default

Nisam upoznat sa njegovim radom(mada ja i ne pratim fudbal toliko), ali se nadam najboljim rezultatima za našu reprezentaciju.
__________________
Inter forever in my heart!!!!!!!
Artband is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2010   #71
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Crna Gora u grupi sa Engleskom, Švajcarskom, Bugarskom i Velsom
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2010   #72
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

Stvarno niste imali srece jbg
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2010   #73
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

ma nis englezi ce da se marisu sa veslanima, a svicarska..ma samo otvorite racun u swi....a bugari......pijacari hehehe
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2010   #74
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Bar ce momci bit inspirisani kad takve repke budu dolazile..atmosfera ce bit užarena pa eto NEKA BUDE ŠTO BIT NE MOŽE
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2010   #75
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

nebih da malerisem ali imate male sanse za prolaz, englezi su sigurno prvi, dok je borba za drugo mesto prilicno gusta, sve ekipe su slicne jacine
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 21:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic