Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2010/2011 > Serie A

Serie A Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za ligaške utakmice

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 22-03-2011   #1
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default AC Milan v Inter


Sat, Apr 2 2011, 20:45

Bliži se dan, kad če na 95 minuta zastati cijela nogometna Italija. Sastaju se naime Milan i Inter, koji svake sezone odigraju 2 največa gradska derbija na svijetu. Oba tima imaju veliki historiju, oba tima su više puta osvajala sve največe svijetske trofeje na čelu sa ligom šampiona, koju je Inter osvojio prošle sezone, nakon dugo godina bez slavlja u tom takmičenju.

Kao što smo rekli, oba tima imaju ogromnu historiju, ali svi dobro znamo, tko je gazda ne samo u Milanu več u cijeloj Italiji u poslednjih 5 godina. To je naravno Inter, ekipa koja je osvojila 5 uzastopnih Scudetta a u prošloj sezoni su stavili još krunu u obliku slavlja u LŠ, na taj nezaboravan period velikog Intera.

Obe ekipe su sezonu počele sasvim drugačije nego što je to bio običaj u poslednjim godinama. Milan je na krilima bivšog Interiste Ibrahimovića počeo odlično i još uvijek je prvi na tabeli, dok je Inter sa Benitezom na klupi prvu polovinu sezone odigrao katastrofalno. Ozljede, manjak motivacije i nezdravi odnosi na relaciji Trener-Igrači, trener-uprava su donijeli promjenu na klupi. Beniteza je nasljedio nekadašnji dugogodišnji igrač, sportski direktor i trener Milana, brazilac Leonardo, kojemu je klub doveo još Ranocchiu, Pazzinija, Kharju i Nagatoma.

Leonardu je uspelo ono, što Benitezu zbog nekih razloga nije uspelo, a to je da vrati motivaciju igračima, da u njima probudi strast i želju, te da ovu ekipu opet digne na noge i da ljudi počnu osječati ponos Intera, ludog Intera. Stvari su počele da se mijenjaju, Inter igra odlično, dok Milanu polako nestaju snage.

I evo, slabih 14 dana pred derbi, Inter ima samo još 2 boda zaostatka, što je vrlooo malo, ako se sjetimo da su još prije par mjeseci bili na -16 bodova zaostatka!

Mnogi ovu utakmicu smatraju kao utakmicu, koja može preokrenuti prvenstvo, koje je praktički več bilo u rukama Milana. Ali naravno neče se ta utakmica igrati samo za scudetto. Igrati če se za navijače, za klub, jer malo je takvih utakmica na svijetu, kao što je utakmica izmedju Intera i Milana.


Dakle, bivši Milanov igrač, sportski direktor i trener Leonardo sa ekipom koja je vratila vjeru u sebe, u svoje mogučnosti, sa ekipom koja igra svaku utakmicu kao da je zadnja i ekipom kojom sa pravom kažu Pazza Inter, protiv Milana kojeg predvode bivši Interovi igrači (Ibrahimović, Pirlo, Seedorf...).

Neka to bude sve od mene u ovom uvodu, za kraj mogu samo još poželeti sreču našim igračima i da viknem FORZA INTER!
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #2
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

eee sad premotam film i sjetim se koliko sam pricao da ce inter do derbija stici milana...i da ce derbi dosta odlucivati ali da nece ni to biti presudno...a koliko vas je odje vec bilo pozdravilo skudeto...no dobro, nije jos gotovo...
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #3
simone
Esordienti
 
simone's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Location: Hrvatska
Age: 50
Posts: 42
Default

http://www.youtube.com/watch?v=-s87qYUy6MU
simone is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #4
Forza_Grande Inter
First team
 
Forza_Grande Inter's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Location: RajvoSA
Posts: 384
Default

dobro je sto ovu utakmicu igramo u gostima , jer odmah slijedecu tekmu smo domacini Chievu, a bilan ide Fiorentini, pa im dolazi Samp...ma kakvi nemaju oni sanse za titulu

ja bi bio zadovoljan i remijem, a sa pobjedom da ne pricam vec bi bili prvaci, pa 90% tako da ovo nam je jedna od najvaznijih tekmi i mozda najvaznija a bogme i njima je tako da ne sumnjam u spektakl i povoljan rezultat...2 puta uzastop od njih ne mozemo izgubiti, jednostavno jaci smo na svim pozicijama i trebamo to dokazati na terenu ko je gazda u gradu a i van njega

Forza Inter
Forza_Grande Inter is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #5
Fontolan
Primavera
 
Fontolan's Avatar
 

Join Date: Dec 2010
Location: Sarajevo
Posts: 105
Default

Također smatram da remi nije neuspjeh ali pobjeda bi bilanistima zagorčala maximalno poziciju na tabeli jer mislim da se od gubitka u tom meču i vjerovatnog neuspjeha sa violama ne bi oporavili.
Fontolan is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #6
necainter
Assistant coach
 
necainter's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Age: 28
Posts: 1,671
Send a message via MSN to necainter
Default

Ma otresti gamad u derbiju,nista drugo
Salim se,bice tesko,i bice sigurno dobra utakmica ali verujem ja u Pazza Inter i pobedicemo ih bre
FORZA INTER
__________________
I kada gubis
Necu stati
T
ad' cu te voleti vise od sebe
E
h kada bi samo mogao znati
R
ado bih zivot dao za tebe

Nella Gioia E Nel Dolore Per L'Inter Eterno Amore!
necainter is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2011   #7
Motta
Substitute
 
Motta's Avatar
 

Join Date: Dec 2010
Location: Sarajevo
Posts: 518
Default

Nadam se pobjedi akobogda da nasi budu spremni i da ih oderemo koji derbi pobjedit ih za prestiz ma jooj steta sto ne igramo sad u nedjelju mogu samo reci FORZA INTER
Motta is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011   #8
InteristaSA
Assistant coach
 
InteristaSA's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo
Age: 35
Posts: 1,082
Default

Davno sam ja rekao da ce mi ovaj scudetto biti najsladji i ubjedjen sam da ce tako biti pobjedili mi ili ne MIlan...I X ce biti dovoljan po mojoj racunici za scudetto iako ce biti pobjeda Intera.MIlan nema tolika muda da pobjedi Inter 2 puta zaredom i onda party pocinje..FORZA INTER!!
__________________
InteristaSA is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011   #9
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

Ima da ih otresemo ko slinu.bice SEX ON THE PITCH
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011   #10
mourinho
Substitute
 
mourinho's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Location: BiH
Posts: 1,297
Default

Ronaldo tips Inter for derby win

Brazilian legend Ronaldo has tipped Inter to beat Milan in the Derby della Madonnina on April 4.
The 34-year-old, who retired in February, played for both clubs in his fabulous career.
Speaking to La Gazzetta dello Sport, Ronaldo said: “The derby is the derby, a game in itself.”
Pressed to pick a winner, he replied: “OK, I believe Inter [will do it] because they have found their own style of play again, but above all because of their confidence.
“I see a more confident Inter than Milan, and this can count.”
Asked if he feels that Inter would win the Scudetto in the event that they were to beat Milan, Ronaldo said: “It's difficult to say with another seven games still to play, but I really think so.
“You know what Leonardo has always said to me? That winning helps you win. Getting used to it is difficult, but then it's great. Inter have managed it only after a long time and lots of hard work. I really don't believe that they'll stop now."
__________________
"I would have loved to have been a fly on the wall at that moment when [Javier] Zanetti lifted the Champions League so I could have enjoyed the spectacle at his [Ibrahomovic's] house."
Gianluca Pagliuca
mourinho is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011   #11
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 30
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default

Legenda brazilskog i svetskog fudbala Luis Nazario de Lima Ronaldo rekao je da će Inter pobediti gradskog rivala Milan u predstojećem derbiju zbog ‘većeg samopouzdanja’, prenela je Gazeta delo sport.
“Verujem da će Inter slaviti zato što je ekipa ponovo uspela da uspostavi svoj stil igre, ali pre svega zbog velikog samopouzdanja u timu”, ocenio je 34-godišnji Ronaldo koji je u februaru odlučio da se penzioniše.



Ekipa Milana osam kola pre kraja italijanskog prvenstva vodi na tabeli Serije A sa 62 boda, dva više od Intera.

Inter je osvojio prethodnih pet titula u domaćem prvenstvu, a Ronaldo je ocenio da ‘nero-azuri’ i ove sezone mogu do skudeta.

On je rekao da se ekipa navikla na stil igre koji zahteva trener Leonardo.

“Teško je reći ko će biti prvak pošto ima još dosta utakmica do kraja, ali verujem u Inter. Leonardo mi je jednom rekao da pobede pomažu da se pobedi. Teško je ređati ih u nizu, ali jednom kada se navikneš sve postaje sjajno. Inter je to uspeo i teško da će neko moći da ga zaustavi”, istakao je Ronaldo, koji je u karijeri nosio dres oba tima.

On je za Inter igrao od 1997. do 2002. godine, a za Milan u sezoni 2008/2009.
__________________

GRAZIE
JOSE!

кој не скокне ова ale ale Горан !!!!!
Moca93 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011   #12
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

s obzirom da smo uvijek bili gospoda nakon titule svjetskog prvaka Milana nasi su uradili ovoo :

http://www.youtube.com/watch?v=3h2Hd...layer_embedded

da li ce vratit istom mjerom ?

P.S. Ranocchia upitan za derbi...

odbrana Chivu - Cordoba :S
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011   #13
Forza_Grande Inter
First team
 
Forza_Grande Inter's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Location: RajvoSA
Posts: 384
Default

jasta ce kakav crni bilan i aplauz sta vam je ba, pa zar to nije trabalo da se desi u prvom derbiju ove sezone ili su cekali da oni budu domacini da bi to uradili, nidje veze

nego nahebali smo s tom odbranom.....Cambiasso na stopera
Forza_Grande Inter is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011   #14
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

nije se moglo desit u prvom derbiju jer tad nismo bili prvaci svijeta...ovo je totalno nebitno,hocel il nece,bitno je da smo mi uvijek bili i ostali gospoda (ko Ekrem Jevric )
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011   #15
Forza_Grande Inter
First team
 
Forza_Grande Inter's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Location: RajvoSA
Posts: 384
Default

ma dobro znam, al vec kad si osvojio ligu prvaka tada te trebaju docekaju jebo sp, a to kad smo mi njih docekali je vjerovatno odmah derby bio nakon SP, a nece sad poslije 3 i po mjeseca aplauz i slicno..
Forza_Grande Inter is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 06:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic