Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Opće diskusije > Novosti

Novosti Novosti vezane za Inter Milan

Closed Thread  
Thread Tools Display Modes
Old 12-01-2010   #1
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 30
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default Murinjov dar srpskom tinejdžeru za rođendan

Za mesto u Interu, fudbalski stručnjaci bi rekli, potrebno je mnogo talenta, mnogo rada i mnogo sreće. Tačno. A šta bi moglo da piše između redova? Treba da ste rođeni na Božić, da imate 19 godina i samo još jedna sitnica, da se zovete Alen Stevanović. Inter je, čekajući Aleksandra Kolarova, pored već dokazanog Dejana Stankovića u svojim redovima dobio drugog Srbina. Za nekog iznenada, neočekivano, za one koji poznaju 19-godišnjeg tinejdžera, kladioničarski rečeno, bio je to siguran fiks.

- Moja priča događa se jednom u sto godina - u jednom dahu priča Stevanović, još uvek pod utiscima 9. januara i retko viđenog preokreta italijanskog šampiona protiv Sijene.
- Dobio sam priliku posle tačno godinu dana provedenih u Interu. Stigao sam u Milano baš 9. januara prošle godine, igrao za mladi tim i, evo, dočekao šansu.
Onakav debi nije mogao ni da se sanja?
- Igrao sam tridesetak minuta, ušao u najtežem trenutku, kada smo gubili. Posrećilo se da smo pobedili i sad mi preostaje da se borim kao lav da ostanem u probranom društvu. Već mesec i po dana treniram non-stop sa prvom ekipom, bio sam nekoliko puta na klupi, danas idem u Rim sa Dekijem Stankovićem i Goranom Pandevom da vadimo vizu za Veliku Britaniju jer nas čeka meč sa Čelsijem. Budan sanjam, šta drugo da kažem.
Alenova životna priča odlična je podloga za filmski scenario, a detinjstvo u najmanju ruku neobično.
- Rođen sam u Cirihu, a već sa tri meseca majka me je poslala kod ujaka i bake u Bečmen, gde sam odrastao. Oca ne poznajem, a teško su mi padala rastajanja od majke, koja se vraćala u Švajcarsku, gde i danas živi sa mojim očuhom, bratom i sestrom. Svima dugujem veliku zahvalnost za ono što su mi pružili.
Jedan događaj mogao je dečaka kog život nije mazio da okrene na potpuno drugu stranu.
- Kad sam bio četvrti razred osnovne škole, udarila su me kola Crvenog krsta i bukvalno izula iz patika. Imao sam ozbiljan prelom ruke, operaciju, pauzirao godinu dana, ali nisam odustajao.
Malo je reći da je put do zvezda bio mukotrpan?
- Nisam imao klub godinu i devet meseci, lutao sam po Evropi. Bio sam u Italiji – Romi i Torinu, Grčkoj, Češkoj, Španiji. Nigde nisam mogao da dobijem papire, radnu dozvolu, jer nisam imao 18 godina. Prošao sam školu Radničkog sa Novog Beograda, jedan kratak period proveo u Radničkom iz Obrenovca, delio minutažu sa Filipom Đuričićem, a za mene su najveće strpljenje pokazali treneri Dragan - Cica Stevović i Kažimir Štokić. S njima sam, dok nisam imao klub, trenirao u balonu. Oni su mi davali snagu i vraćali veru da vredim.
Kako je došlo do dogovora sa Interom?

- Kada sam bio u Romi i Torinu, zapazio me je jedan skaut, od njega je sve počelo. Jednog dana Cica Stevović mi je rekao: „Ideš na probu u Inter“. Rekao sam mu: „Daj, bre, Cile, nemoj da me zezaš, gde ja u Inter“. Otišao sam bukvalno s idejom: daj da vidim i to, pa da se vratim kući. Tamo sam, ipak, zapeo iz sve snage, svideo sam im se i ostao. Potpisao sam ugovor sa mladim timom, koji važi još dve i po godine, daću trista posto svojih mogućnosti da sledeći korak bude profesionalni ugovor. Tako ću se zahvaliti Murinju što mi je pružio šansu i dao najlepši poklon za 19. rođendan. Najbitnije je da sebe vidim u ovom društvu. Bilo mi je neverovatno da sam među igračima koje sam do juče gledao samo na televiziji, ali ne smem ni mnogo da ih respektujem, da ne pomisle da se plašim konkurencije - zaraznim optimizmom završava priču Stevanović.



Reprezentacija mi je velika želja
Alena Stevanovića za sada nema ni na jednom reprezentativnom spisku.
- Voleo bih da budem deo reprezentacije, da u budućnosti dobijem poziv iz omladinske ili mlade selekcije, jednog dana A tima. Dres sa državnim grbom je svetinja, moja velika želja, nadam se da ću igrama u Interu zavredeti pažnju selektora - kaže Stevanović.

Debi na ujakov rođendan
Da ništa nije slučajno kada je u pitanju Alen Stevanović govori i priča o ujaku Draganu kome, kako sam kaže, duguje najveću zahvalnost za sve što je postigao.
- On je bio uvek uz mene, vozio me na treninge. Da nije bilo njegove podrške, ne bih danas sedeo u Milanu. A ono što je posebno zanimljivo, rođen je 9. januara, na dan kada sam debitovao za Inter. Uz njega, baka me je odgajila, strašno mi je teško palo i kad mi je deda umro, ali se živ čovek na sve navikne - kaže Stevanović.


Izvor:Blic
__________________

GRAZIE
JOSE!

кој не скокне ова ale ale Горан !!!!!
Moca93 is offline  
Closed Thread
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 10:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic