Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Igrači i uprava > Bivši

Bivši Bivši fudbaleri i uposlenici Intera

   
Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 11-07-2009   #11
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

Milito i Motta
prvi dio

Kakvi su vaši prvi dojmovi? Što je od vas tražio Jose Mourinho ovih prvih sati treninga?
Milito : ''Veoma sam sretan što sam došao u jedan veliki klub kao Inter.
Odlično su nas dočekali, što mister što njegov staff, naši suigrači i cijeli klub.
Sretni smo. Pričali smo s misterom i poželio nam je dobrodošlicu, s njegove strane a i one cijele momčadi. Od sada ćemo učiti njegov način rada, moramo se još priviknuti, ali sigurno je lijep tip treninga. Nadamo se da će nam donjeti puno rezultata.''
Motta: ''I ja sam veoma sretan. Diego je sve rekao, mister nas je zaposlio ova dva dana i sad je na nama da naučimo i priviknemo se na novu metodu rada. Želim zahvaliti cijeli klub i nadam se da ću raditi dobar posao od sad na dalje.''

Koja je osnovna razlika u načinu rada Josea Mourinha za razliku od prijašnjih?
Milito : ''Za nas je to nov način treninga. Radi se puno sa loptom i istovremeno se puno radi sa fizičkog aspekta. Ukratko, kao da izađemo na teren za službeni meč. Međutim dva dana su malo da bi se u potpunosti razumio ovaj način rada i priviknuti se savršeno, ali meni se zaista svidilo.
Drugačiji način od onog kojeg smo primjenjivali u Genoi, ali veoma lijep''.
Motta : ''Slažem se s Diegom. Veoma je lijepo raditi na ovaj način, različit od onog kojeg smo prakticirali prošle godine. I u Genoi se radi vrlo dobro, radi se jako puno s fizičkim trenerom koji je bio odličan. Sada ćemo raditi na drugačiji način, ali cilj je uvijek jedan jedini : pripremiti se što bolje i biti spreman za početak prvenstva. Istina je radi se malo više sa loptom i sa fizičkog aspekta, i trener nas traži da pokušavamo posjed lopte koji je drugačiji od onog Gasperinija. Ali ako se nešto mijenja, treba se priviknuti.
I nogomet je takav : svatko se treba pripremiti za sljedeći cilj''.

Milito, koji su najbolji igrači, argentinci ili brazilci?

''(smije se) Ne radi se o tome ko je bolji. Nalazimo se u važnoj momčadi, načinjenoj od velikih pobjednika koji su puno toga osvajali i koji su nas odlično primili. Veoma smo sretni što možemo biti s njima da bi nastavili pobjeđivati i dostizali uvijek sve važnije i važnije ciljeve''.

Milito, kako se doživljava taj rivalitet između brazilaca i argentinaca?
''Ne postoji rivalitet. Nema jačeg jer smo svi ovdje da radimo u istom smjeru pokušavajući dostići važnje ciljeve''.

Thiago Motta, jesi li imao prilike popričati sa tvojim sunarodnjacima Juliom Cesarom i Maiconom?

''Ne, još ne''.

Pomoću Intera se osvaja poziv u reprezentaciju, Militu je bila dovoljna i Genoa. Thiago Motta ciljate li i vi na brazilski dres?
''Teško je, uvijek sam bio na rasplaganju, ali nisam nikad bio pozvan. Ako bi jednog dana trebalo doći do toga bio bih veoma sretan''.

Kako se zamišljate u taktičkoj postavi Intera?
Motta : ''Uvijek sam igrao u veznom redu, ali to je pitanje koje bi trebalo postaviti misteru. Mi smo tu da pokušamo pomoći momčadi i pokušat ćemo to uraditi na 100%''.
Milito : ''Uvijek sam bio napadač. Stavit ću se na raspolaganje misteru, on će biti taj koji će odlučiti najidealniju poziciju na koju će me staviti''.

Milito, koliko je bilo teško napustiti Genou, klub i grad koji su ti toliko puno dali?
''Kao što sam uvijek govorio, u Genovi sam napustio svoju kuću. Moram se zahvaliti svima, gradu klubu i onim navijačima zbog kojih sam se uvijek osjećao kao kod kuće. Zbog toga imam samo riječi hvale za njih. Tamo sam ostavio dio života, vrlo dobro sam se osjećao tamo. Želim sve najbolje klubu, mojim bivšim suigračima i treneru. I ja i Thiago smo se osjećali vrlo dobro u Genoi''.
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 07:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic